Чи буває криза 5-ти річного віку?
П'ятирічний вік не рахується кризовим, але буває іноді, що супроводжується капризами, істеричною чи навіть грубою поведінкою. При вірному вихованні досить легко подолати подібні проблеми. І що важливо, не забувати про любов та повагу до маленької людини.
В цьому віці дитина вже не вважає себе малюком, все більше хоче походити на дорослу людину. Дитині вже не так цікаві іграшки та ігри, котрі ще вчора вона обожнювала. Все частіше Ваш малюк відмовляється від післяобіднього сну та намагається лягти пізніше. Не треба хвилюватися з цього приводу. Дозвольте інколи лягти на годину пізніше. Та обов'язково з неподдільною цікавісттю та увагою запитуйте у своєї дитини, як пройшов його "робочий" день у садочку та про інші хвилюючі для нього теми.
Якщо дитини прагне до самостійності та бажає відчути себе дорослою, розподілити на нього якісь хатні обов'язки. Нехай поливає квіти чи прибирає пил. А якщо в Вас є хатній улюбленець дозвольте дитині його годувати, це доречі привчить його до відповідальності. Самостійно дитина вже може виконувати гігієничні процедури: вмиватися, чистити зуби, але купатися усе ж треба під наглядом.
Для цього віку характерні зрозуміла мова, багатий словник і розвинена уява, тому це саме час різноманітних секцій, розвиваючих гуртків та центрів. Це задовільнить недостачу у спілкуванні з однолітками та тягу до пізнання дорослого світу. А також допоможе підготуватися до школи. Тому ще не слід думати, що є ще цілий рік. Це найкращий вік для дошкільної підготовки, бо дитина добре запом'ятовує не тільки віршовані рядки, а й прозу.
При прояві грубощів в поведінці малюка до старших або однолітків, суворі заборони та покарання не допоможуть. Може дитина просто хоче привернути увагу батьків. Поговоріть з нею спокійно, поясніить, що грубощі образливі та дуже неприємні. Вам на допомогу може прийти казка, бо цей вік - вік казок. Казка це не тільки зрозумілий та добрий для дитини виховний інструмент, це ще друг, який зближує Вас із малюком.Така терпелива поведінка батьків дасть свої результати, бо діти копіюють поведінку важливих для них дорослих. Виховуйте себе, а не дитину.
Кiлькiсть переглядiв: 426