/Files/images/333/пальчики.jpg Рівень розвитку дрібної моторики - один з показників інтелектуальної готовності до шкільного навчання. Зазвичай дитина, що має високий рівень розвитку дрібної моторики, вміє логічно міркувати, в неї досить розвинені пам'ять, увага, зв'язне мовлення.

Чому так важливо для дітей розвиток тонкої моторики рук? Справа в тому, що в головному мозку людини центри, відповідальні за мову і рухи пальців рук розташовані дуже близько. Стимулюючи тонку моторику і активізуючи тим самим відповідні відділи мозку, ми активізуємо і сусідні зони, що відповідають за мову.Завдання педагогів і дитячих психологів - донести до батьків значення ігор на розвиток дрібної моторики. Батьки повинні зрозуміти: щоб зацікавити дитину і допомогти їй оволодіти новою інформацією, потрібно перетворити навчання в гру, не відступати, якщо завдання здадуться важкими, не забувати хвалити дитину

Починати роботу з розвитку дрібної моторики потрібно з самого раннього віку. Вже грудному немовляті можна масажувати пальчики (пальчикова гімнастика), впливаючи тим самим на активні точки, пов'язані з корою головного мозку. У ранньому і молодшому дошкільному віці потрібно виконувати прості вправи, що супроводжуються віршованим текстом, не забувати про розвиток елементарних навичок самообслуговування: застібати і розстібати гудзики, зав'язувати шнурки і т.і. І, звичайно, в старшому дошкільному віці робота з розвитку дрібної моторики і координації рухів руки повинна стати важливою частиною підготовки до школи, зокрема, до письма.

Учим ЦВЕТА и развиваем МОТОРИКУ. Пособие МОНТЕССОРИ своими руками

Песочная терапия

Кiлькiсть переглядiв: 1643