• Освітні програми та основні напрямки роботи

Дошкільний заклад у 2017/2018 навчальному році буде працювати за гуманітарно-пріоритетним напрямом, за Базовим компонентом дошкільної освіти, Програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина», Програмою дітей розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» та за парціальними програмами.

НАУКОВО-МЕТОДИЧНА ТЕМА дошкільного закладу:

„Формування комунікативно-мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку шляхом підвищення професійної майстерності педагогічних працівників”

З метою вдосконалення своєї педагогічної майстерності, а також виходячи з аналізу роботи за минулий навчальний рік, враховуючи основні положення Законів України “Про дошкільну освіту”, “Про захист дитинства”, Регіональної програми розвитку освіти Харківської області, Базового компоненту дошкільної освіти, програмою виховання та навчання дітей від 2 до 7 років „Дитина”, районної програми «Обдаровані діти» та програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», з метою підвищення ефективності та продуктивності роботи з дітьми дошкільного віку, колектив комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла - садок) № 361 комбінованого типу Харківської міської ради» ставить перед собою на 2017/2018навчальний рік такі пріоритетні завдання:

- продовжувати реалізовувати завдання з виховання в дітей люблві до України, формування рис громадянина української держави;

- активізувати спільну роботу ДНЗ та сім'ї щодо зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей дошкільного віку;

- удосконалювавти роботу щодо формування мовленнєвої компетентності дитини шляхом застосування комплексу методів та прийомів в різних видах діяльності

У 2017/2018 навчальному році освітньо-виховний процес КЗ «ДНЗ № 361» буде здійснюватися відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти. Інваріантна складова буде реалізовуватися через комплексні освітні програми:

- «Впевнений старт», програма розвитку дітей старшого дошкільного віку (авт. кол.: Андрієтті О.О., Голубович О.П. та ін.);

- «Дитина», освітня програма для дітей від 2 до 7 років (наук. кер. проекту – Огнев`юк В.О., авт. колектив – Бєлєнька Г.В., Богініч О.Л., Богданець-Білоскаленко Н. І. та ін.) – нова редакція 2016 року;

З метою програмно-методичного забезпечення освітнього процесу з дітьми раннього і дошкільного віку, які мають особливі потреби, буде реалізовуватися за спеціальними освітніми програмами:

- Програмно-методичний комплекс «Корекційна робота з розвитку мовлення дітей з фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення п’ятого року життя» ( авт. Рібцун Ю. В.);

- Програмно-методичний комплекс «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення» (авт.: Бартєнєва Л. І.);

- Програмно-методичний комплекс «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення» (авт.: Трофименко Л. І.).

У 2017/2018 навчальному році варіативна складова Базового компонента дошкільної освіти буде реалізовуватися через інтеграцію змісту парціальних програм у різні види діяльності відповідно до змісту парціальних програм, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і

науки України, і регіональних парціальних програм, що схвалені методичною радою КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

Парціальні освітні програми:

- «Дитина у світі дорожнього руху», програма з формування основ безпечної поведінки дітей дошкільного віку під час дорожнього руху (авт. – Тимовський О.А., Репік І.А.);

- «Скарбниця моралі», програма з морального виховання дітей дошкільного віку ( авт.: -Лохвицька Л.В.);

- «Казкова фізкультура», програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (авт. Єфименко М.М.);

- Україна – моя Батьківщина», програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку (авт. Каплуновська О.М., Кичата І.І., Палець Ю.М.);

- « Вчимося жити разом», програма з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років ( авт.: Піроженко Т.О., Хартман О.Ю.).

Регіональні парціальні програми:

- «Хореографія в ДНЗ» ( Кугуєнко Н.Ф., Сиротенко Т.А., Удовіченко В.В.)