Повернутися до звичайного режиму

Профілактика харчових отруєнь у дітей

Харчове отруєння - досить часте явище, яке, як правило, зустрічається не тільки у дітей, але і у дорослих. Але якщо дорослий організм здатний легко перенести цю недугу, то ось дитині він дасться куди складніше.

Симптоми харчового отруєння.

Головними симптомами які характерні для харчового отруєння, є: нудота, блювота, діарея і болі в животі. Це 4-основні симптоми, які, практично завжди виявляються у людини, якщо він з'їв щось не те. Крім того, необхідно запам'ятати і той важливий нюанс, що симптоми з'являються тільки через 48 годин, після того, як дитина вжив отруєний продукт. У зв'язку з цим виникає цілком логічне запитання: коли ж в такій ситуації потрібно звернутися за допомогою до лікаря? І ще якщо одним з таких симптомів є підвищення температури, знизити її можна за допомогою відомих засобів: парацетамолу та ібупрофену.

/Files/images/на горшке.jpg

/Files/images/для медиков.jpg

Харчове отруєння і лікар.

Власне, в будь-якому випадку краще зв'язатися з доктором, а тим більше, якщо у дитини внаслідок отруєння піднялася температура, то краще зробити це якомога швидше. Особливо це важливо, коли дитині менше 3-х років, тому що наслідки можуть бути дуже важкими. Крім того, якщо ваш малюк отримав харчове отруєння, і протягом двох діб його самопочуття не покращилося, також доведеться срочнообратіться до лікаря.

Допомога при отруєнні.

Якщо дитина з'їла зіпсований продукт, і після цього минуло не більше 30 хвилин, треба спробувати викликати в нього блювоту, поки мікроб, що міститься в їжі, чи не почав засвоюватися організмом і не відбулася його інтоксикація. Зрозуміло, перед викликом блювоти треба випити пару стаканів води. Для того щоб викликати у дитини блювоту, потрібно його посадити, обережно вставити в рот два пальці і поворушити ними. Блювоту можна викликати і за допомогою ложки, поклавши її на корінь язика. Якщо дитина так і не зміг вирвати, потрібно дати йому активоване вугілля. Розрахунок активованого вугілля йде 1г / 1 кг ваги. Не бійтеся дати більше, тому що передозувати активованим вугіллям неможливо, він не має побічних дій. Після того, як вугілля виведе токсини з тіла дитини, потрібно буде наситити маленький організм необхідними вітамінами. Для цього відмінно підійдуть засоби для пероральної регідратації. Важливо пам'ятати, що температура розчину повинна бути аналогічною температурі тіла дитини, щоб ліки максимально швидко всмокталися в кров. Щоб не викликати блювоту в процесі прийняття ліки, давайте його малими порціями, буквально по 2-3 ковтки в хвилину, щоб не розтягувати шлунок. Якщо малюк відмовляється пити розчин, то під будь-яким приводами напоїть його рідиною. Зневоднення організму, а також наявність токсинів від отруєння можуть викликати серйозні проблеми в роботі нирок і печінки. Не можна допускати зневоднення організму, в іншому випадку, дефіцит рідини буде усуватися крапельницями.

Причини харчових отруєнь.

Потрібно знати, що в кожному продукті є бактерія, але в малій кількості. При температурі від +5 до +60 градусів бактерії здатні розмножуватися і, таким чином, бути загрозою для організму. Саме тому зберігайте продукти в прохолодному місці, щоб виключити можливість розмноження бактерій. Крім того, бактерії активно розмножуються і в умовах вологи тому деякі продукти для тривалого збереження спеціально висушують.

Профілактика отруєнь

У кожному з нас закладено інстинкт і тому, якщо якийсь продукт, або блюдо викликає у вас сумніви, краще від нього відмовитися. Крім того, важливим правилом є чистота, тому тримайте в чистоті посуд, мийте руки перед прийомом їжі і привчайте до цього дитину. Пам'ятайте також і про правила збереження продуктів, про температурний режим роботи холодильника.

Висновок.

Тепер ви знаєте, які мають харчові отруєння симптоми. Найбільш часто зустрічаються, які не можна ні з чим сплутати - це нудота, блювота, діарея і болі в шлунку. У рідкісних випадках може виникати висип, підвищення температури, ботулізм. При серйозному отруєння відразу ж звертайтеся за допомогою до лікаря. Якщо харчове отруєння протікає в легкій формі, можна обійтися і домашнім лікуванням. Для цього, щоб вивести токсини з організму, слід дати дитині активоване вугілля. Крім того, організм малюка повинен насититися водою, щоб уникнути зневоднення і не допустити виникнення захворювання печінки і нирок. Нарешті, щоб уникнути отруєння, звертайте увагу на продуктах харчування і до гігієни. Слідкуйте, щоб дитина ретельно мив руки перед їжею, користувався чистими столовими предметами, а продукти харчування завжди були свіжими і зберігалися при оптимальних умовах. Морозилка холодильника повинна працювати, забезпечуючи температуру близько 15 градусів, а сам холодильник не повинен перевищувати температуру в +5 градусів.

Кiлькiсть переглядiв: 5434