/Files/images/15_2.jpg

Відчувши тепло, ожили численні дрібні істоти, що мешкають у природному середовищі, зокрема кліщі. Вони здатні переносити небезпечні інфекції. Поширеною загрозою, яку несуть в нашій місцевості кліщі, є іксодовий кліщовий бореліоз, більш відомий як хвороба Лайма.

Першим специфічним проявом хвороби Лайма є поява на шкірі (переважно на місці присмоктування кліща) невеликої червоної плями (кільцеподібної еритеми), яка швидко збільшується в діаметрі. Може також спостерігатися підвищення температури, головний біль, біль у м’язах. За відсутності лікування у 10-15% випадків хвороба може перейти у хронічну форму, коли у процес залучаються нервова і серцево-судинна системи, а також враження суглобів.

Щоб запобігти і виявити кліщів, збираючись на відпочинок у зелені зони, слід одягти світлий однотонний одяг з довгими рукавами, капелюх, закрите взуття, також можливе застосування репелентів. Після нанесення репелентів на відкриті ділянки тіла (крім обличчя) одяг води діють до 10 годин. Кліщі можуть присмоктуватися до людей не лише перебування на природі але й через деякий час після відвідування зеленої зони.

Кліщ може проникнути до вашої оселі на одязі. Тож дома необхідно одразу змінити одяг та випрасувати його.

Витрушування одягу не позбавляє від кліщів. Слід пам’ятати, що паразити можуть проникати до вашої оселі з букетами квітів, іншими речами.

ЩО НЕОБХІДНО РОБИТИ ПІСЛЯ УКУСУ КЛІЩА ?

При присмоктуванні кліща необхідно з’явитись до травмпункту або лікаря хірурга за місцем проживання, де кліща видалять, оброблять місце укусу.

За відсутності такої можливості, видалення проводять самостійно, місце присмоктування кліща змастити олією і видалити паразита пінцетом.

Місце присмоктування змастити 3% розчином йоду або спиртом.

Після видалення кліща слід негайно з’явитись до лікаря інфекціоніста за місцем проживання, який надасть всі необхідні рекомендації, щоб попередити захворювання на хворобу Лайма та провести необхідні лабораторні дослідження.

Кiлькiсть переглядiв: 258